GK2586-24P10 24way 10A through-hole electric slip ring rotating electric connection joint power supply dedicated conductive ring
flash sale iconLimited Time Sale
Until the end
03
quantity
Product details
Category
slip ring==========High-concerned chemical : NoneIs Electric : No BatteryIs it battery/power supply : NIs it charger/adapter : NIs Batteries Included : NoModel Number : GK2586-24P10Material : PBTUse : Vehicles & Remote Control ToysModel Number : GK2586-24P10Product name : Eletrical Slip RingDiameter : 25.4mmOuter diameter : 86mmType : Through holeCircut : 24wiresVoltage : 440VAC/VDCCurrent : 10AWorking Speed : 250rpmApplication : Electric IndustryWroking Temperature : -30--+80
  • slip ring