COKYIS 0-30 Minute 30m H3Y-2 Time Relay AC220V/AC110V/DC24V/DC12V 8 Pins SPSD Power On Timer Time Delay(220V)
flash sale iconLimited Time Sale
Until the end
11
quantity
Product details
Category
RelaysPlease make a note in your order of the Voltageyou need.Product Name Time Relay + Socket Type H3Y-2Contact Type DPDT AC220V/AC110V/DC24V/DC12V selecable Contact 5A 250VAC Resistive Load Time Range 0-30 MinutesNumber of Terminals 8 Mount Rail Type 35mm DIN Rail Fixing Mount Hole Size 6 x 4mm/ 2.4" x 0.15"(L*W) Fixing Mount Center Hole Distance 57 x 15mm/2.2" x 0.6"(L*W) Total Size (Approx.) 68 x 22 x 88mm/ 2.7" x 0.9" x 3.5"(L*W*H) Color Black, Gray